Studenti VS Logistika na exkurzi – Zora Olomouc, Nestlé

Studenti VS Logistika dostali příležitost navštívit jeden ze 3 závodů firmy Nestlé v ČR. Šlo o fabriku Zoru Olomouc, kde se vyrábí například velmi oblíbená čokoláda značky Orion.

V časných ranních hodinách studenti opustili vlakem Prahu a dorazili do Oloumouce kolem 9:30. Po příchodu k fabrice je čekala prezentace, kde vedoucí Supply Chain Managmenentu představili výrobky, které se zde vyrábí včetně známé Kofily, Margotky, Orion tabulkové čokolády, Studentské pečetě nebo třeba Modré z nebe. Dále následoval krátký insight do historie Zory, jejich plánech do budoucnosti, např. jak řeší ekologie u nich ve firmě a čeho v této oblasti dosáhli.

Poté následovalo rozdělení do dvou skupin, které se pod vedením místních zaměstnanců vydali přímo do útrob továrny, kde se studenti na vlastní oči přesvědčili, jak probíhají zautomatizované výrobní procesy. Na některých postech byla ale stále nezastupitelná lidská manuální práce.

Po skočení exkurze proběhla v zasedací místnosti ještě jedna prezentace, tentokrát se však řešily výrobní a jiné logistické procesy v rámci celého dodavatelsko-odběratelského řetězce, tak jak probíhají v Zoře. Jednalo se tedy o plánování forecastů poptávky, plánování materiálů, výroby, dopravy atd. Jednalo se komplexní pohled na celý tento řetězec, což studenti logistiky určitě ocenili.

Nakonec prezentace došlo ke klasickému Q&A, poděkování hostitelům a samotná exkurze skončila.