Studenti VS Logistiky na exkurzi u DB Schenkeru

Studenti vedlejší specializace Logistiky navštívili společně s vedoucím Katedry logistiky doc. JUDr. Ing. Radkem Novákem, CSc. a Ing. Petrem Kolářem, Ph.D. centrálu firmy DB Schenker, jež je partnerem Katedry logistiky FPH.

Od rána panovala nad Prahou mlha a jinak tomu nebylo ani v Rudné u Prahy.

Začátek exkurze proběhl v režii CEO DB Schenkeru pro Českou Republiku panem Ing. Tomášem Holouckým, který se kromě představení samotné firmy, věnoval inovacím v obecné rovině, a poté hlavně aplikovaným inovacím v rámci celého koncernu DB. Bohužel, většina z nich je a byla realizována mimo ČR. Zmíněny byly autonomní nebo poloautonomní nákladní vozy, které jsou testovány v Německu nebo ve Švédsku. Dotkli jsme se i tématu city logistiky, například tzv. „cargo biků“, které by byly ekologičtější variantou pro velká města s moderní dopravní infrastrukturou.

Po přednášce následovala prohlídka cross-dockového skladu s výkladem od vedoucího pozemních přeprav, po němž exkurze skončila.